Дитячі розвивальні іграшки: навіщо потрібні та які бувають

Дитячі розвивальні іграшки: навіщо потрібні та які бувають
Фото: из открытых источников
Насамперед, під час вибору подібних іграшок слід враховувати вік дитини.

Діти найкраще засвоюють нову інформацію та освоюють нові навички в ігровій формі, а тому найкращий метод мотивувати дитину розвиватися – купити їй дитячі розвиваючі іграшки високої якості. Але перед цим важливо розібратися в асортименті та особливостях кожної продукції.

Переваги використання продукції

Дитячі розвивальні іграшки мають цілу низку переваг:

 • Сприяють поліпшенню моторики та координації.
 • Розвивають здібності логіки й аналізу.
 • Розкривають творчий потенціал дитини.
 • Дають змогу вдосконалити навички читання, письма та інші.

Розвиваючі іграшки – це ціла категорія різних товарів, орієнтованих на всебічний розвиток дитини. Залежно від особливостей конкретної іграшки, малюк зможе поліпшити роботу мовленнєвого апарату, навчитися логічно мислити й розвивати творче мислення. Їхня ключова перевага полягає в тому, що вони є не тільки розвагою, а й корисним інструментом для пізнання світу в різних його проявах, що сприяє розвитку пам'яті, дрібної моторики та інших необхідних у житті навичок.

Особливості вибору

Насамперед, під час вибору подібних іграшок слід враховувати вік дитини. Від цього безпосередньо залежить ступінь її зацікавленості в грі, а також те, наскільки у неї буде виходити виконувати відповідні дії. За віком ці іграшки можна розбити на три категорії:

 1. Для дітей від 1 до 3 років.
 2. Для дітей від 3 до 4 років.
 3. Для дошкільнят віком від 5 до 6 років.

До першого сегменту належать великі конструктори, різнокольорові кубики, пірамідки та музичні іграшки. Дітям 3-4 років можна придбати настільні ігри, мозаїки, пазли, а також набори для творчості. Дошкільнятам припадуть до смаку складніші конструктори з дрібними деталями, наприклад, Лего, а також набори для досліджень і різні головоломки.

Дитячі розвивальні іграшки: навіщо потрібні та які бувають

Також під час купівлі варто врахувати й низку інших критеріїв, а саме:

 • Розміри іграшки.
 • Матеріал виготовлення.
 • Смакові переваги самої дитини.
 • Наявні у малюка здібності.

Маленьким дітям не слід купувати іграшки із занадто дрібними деталями, оскільки вони можуть проковтнути їх. Найчастіше виробники вказують на товарах відплату дітей, для яких той призначений. Матеріал іграшки має бути екологічним і не викликати алергії. Це може бути дерево або харчовий пластик. Також варто брати до уваги інтереси малюка і вже наявні у нього здібності, які можна розвинути ще більшою мірою. Правильно підібрана іграшка відповідно до його бажань стимулюватиме його до розвитку.

Читай больше интересных советов на главной странице btblady.com
5.0 из 5 // 4 дитячі іграшки, розвивальні іграшки
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.