Коли потрібен логопедичний масаж?

Коли потрібен логопедичний масаж?
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Процедура допомагає натренувати м’язи та покращує кровопостачання. В результаті вдається покращити артикуляцію, вимову звуків та слів.

Логопедичний масаж — це метод механічного впливу на м’язи, судини, нервові волокна та інші тканини артикуляційного апарата. Методика допомагає ліквідувати різні мовленнєві порушення. Може ефективно використовуватися при проблемах різної складності — від заїкання до часткової чи повної втрати мовлення. Проводити масаж артикуляційного апарату повинен логопед, який володіє необхідними техніками та навичками. 

Основні показання для проведення логопедичного масажу 

Логопедичний масаж проводиться в рамках комплексної медико-педагогічної реабілітації дітей та підлітків. Методика може використовуватися для немовлят від 3-х місяців, коли вони починають лепетати. 

Застосовується логопедичний масаж у таких випадках: 

 • при заїканні; 
 • при гіпотонії чи гіпертонії м’язів; 
 • при дистонії; 
 • при недорозвиненому мовленні; 
 • при частковій чи повній втраті мовлення; 
 • при парезі артикуляційного апарату; 
 • при дизартрії та в інших випадках. 

Детальніше про те, що таке логопедичний масаж, коли він проводиться, можна дізнатися за посиланням https://dvclinic.com.ua/uk/services/logopedychnyj-masazh/.

Масаж артикуляційного апарату також використовується для дорослих, які мають вади мовлення та порушення тонусу м’язів через пережиті стресові ситуації чи травми.

логопедичний масаж

Як проводиться логопедичний масаж: основні види 

Особливості проведення логопедичного масажу залежать від того, який вид методики використовується. Можна виділити такі основні види: 

 1. Класичний. Виконується руками фахівця. Логопед може використовувати розтирання, погладжування та інші прийоми. Комплекс рухів фахівець визначає персонально в залежності від наявної проблеми. 
 2. Точковий. Відрізняється тим, що лікар натискає на біологічно активні точки для стимуляції кровопостачання та обмінних процесів.
 3. Апаратний. Проводиться за допомогою спеціальних апаратів. Їх принцип дії базується на використанні вібрацій чи іншого впливу. 
 4. Зондовий. Виконується з використанням спеціального інструменту. Ефективний при дизартрії, оскільки дозволяє прицільно впливати на проблемні зони артикуляційного апарату. 

Необхідний вид логопедичного масажу визначає лікар для кожного пацієнта окремо. Під час процедури дитина або дорослий може сидіти або лежати на канапі в залежності від того, де знаходиться проблемна зона та яка методика впливу використовується. 

Ефект від логопедичного масажу: які проблеми вирішує процедура?

логопедичний масаж

Недорозвиненість м’язів артикуляційного апарату та порушення кровотоку приводить до розвитку різних порушень мовлення. Особливість логопедичного масажу полягає в тому, що він чинить стимулюючу дію.

Процедура допомагає натренувати м’язи, які беруть участь у вимові різних звуків, а також покращує кровопостачання тканин, стимулює обмін речовин, допомагає позбутися спазмів. В результаті вдається покращити артикуляцію, вимову звуків та слів, придати мовленню емоційне забарвлення.

Якщо необхідно пройти курс логопедичного масажу, слід звернутися в Центр нейрофізіології Development Clinic. На офіційному сайті https://dvclinic.com.ua/uk можна записатися на консультацію до фахівця. Послуги надають кваліфіковані лікарі, використовуючи сучасні методи з доведеною ефективністю та індивідуально підбираючи програму відновлення функцій артикуляційного апарату.

Читай больше интересных советов на главной странице btblady.com
4.7 из 5 // 6 логопедичний масаж, логопед, масаж
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.