Основні напрямки психотерапії

Основні напрямки психотерапії
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Знайти гарного психотерапевта — дуже непросте завдання.

Платформа pleso зібрала найкращих професіоналів з багаторічним досвідом, в дипломах яких можна знайти різні напрямки психотерапії: гештальт-терапію, когнітивно-поведінкову терапію, транзактний аналіз, психотерапію тощо. Кожній людині цікаво дізнатися, що означають ці терміни та який саме фахівець буде найкращим в конкретному випадку. Після проходження спеціального тесту алгоритм платформи pleso підбере психотерапевта, який підійде саме для вашого запиту та з яким буде комфортно працювати онлайн.

Психоаналіз

Одним із перших методів сучасної психотерапії був саме психоаналіз, джерела якого пов’язані з Зігмундом Фрейдом. Ця терапія передбачає роботу з несвідомим людини. Це допоможе зрозуміти, як саме переживання під час дитинства вплинули на формування проблем у дорослому віці.

Для терапії застосовують метод вільних асоціацій — людина має казати все, що спадає на думку, також дуже поширений аналіз та інтерпретація сновидінь.

Психоаналіз частіше за все застосовують при таких хворобах, як:

  • тривожний розлад;
  • депресія;
  • неврози;
  • фобії.

Процес психоаналізу може займати 3-5 років, сеанси варто проводити кілька разів на тиждень.

Когнітивно-поведінкова терапія

психотерапія

Цей напрямок виник на початку XX сторіччя у США. Основна ідея когнітивно-поведінкової терапії полягає у тому, що по суті психологічні проблеми — це неправильно сформовані звички, викликані помилками мислення.

Ми можемо вплинути на свій стан, якщо будемо досліджувати власні думки та при цьому змінювати поведінку. Когнітивно-поведінкова терапія є добре структурованою, вона має протоколи роботи з різними психологічними проблемами.

Гештальт-терапія

Центральною ідеєю цього напрямку є необхідність завершення всіх незавершених конфліктів, ситуацій, дій. При цьому аналітиці не приділяється багато уваги, акцент робиться на сьогоденні та переживаннях людини зараз. Також проводяться дослідження, як саме людина контактує з іншими і як може уникати цього контакту.

Транзактний аналіз

Психотерапевт визначає одиницю спілкування як транзакцію та концентрується на аналізі спілкування людей, вивчає різні стани «Я» під час спілкування. Фахівець допомагає визначити джерела конфліктів та життєві сценарії.

Дізнавшись більше про основні напрямки психотерапії, можна більш обізнано підійти до вибору психотерапевта.

Читай больше интересных советов на главной странице btblady.com
5.0 из 5 // 3 психотерапія, психотерапевт
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.