Обладнання для басейну: що необхідно мати для його обслуговування

Обладнання для басейну: що необхідно мати для його обслуговування
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Підбираючи обладнання для басейну в приватному секторі, важливо орієнтуватися на санітарні та гігієнічні норми, яким має відповідати купальна чаша.

На сьогодні збільшилася кількість дач та котеджів із присадибними ділянками, де власники бажають мати басейн. Адже що може бути краще влітку освіжитися в холодній воді басейну прямо на своїй ділянці? Але при цьому варто подбати й про важливе обладнання для його обслуговування. Обладнання для басейнів є різне, тож його варто вибирати, враховуючи декілька моментів.

Конструкції басейнів

При спорудженні овальних, прямокутних, круглих або навіть асиметричних басейнів застосовують:

  • Бетон. Найміцніший будівельний матеріал, що використовується для будівництва армованих чаш стаціонарного типу, які можуть мати різну форму та розмір. Створити їх можна на вулиці, там і всередині будинку.
  • Акрил. Досить легкий, гнучкий та гладкий синтетичний будматеріал. Виробляють його із поліефірного волокна, а потім його зміцнюють скловолокном. Чаші з акрилу можна переставляти за бажання в інше місце. Також вони стійкі до зовнішніх факторів і не бояться корозії, а їх монтаж не займе багато часу.
  • Поліпропілен. Пластик має товщину 15 мм. Він досить легкий та зносостійкий. З нього є можливість зробити басейн абсолютно будь-якої форми. Чаша буває монолітною чи збірною, яку монтують за допомогою зварювання. Додаткових оздоблювальних робіт вона вже не потребує.
  • Нержавіючу сталь. Металевий матеріал з приємною на дотик фактурою. Такі басейни не бояться корозії та інших шкідливих факторів. А встановлюють їх у заздалегідь підготовлене забетоноване заглиблення.
  • Композит. Має підвищений рівень міцності та є багатошаровим склопластиком. Чашки басейнів, що виробляються з нього, в основному блакитного або білого кольору.
  • ПВХ. Ще один варіант басейну, який найчастіше має розбірний тип чаші.

Нюанси вибору обладнання

Підбираючи обладнання для басейну в приватному секторі, важливо орієнтуватися на санітарні та гігієнічні норми, яким має відповідати купальна чаша. Тому при зведенні гідротехнічної конструкції використовується мінімальний набір обладнання. Потім його можна доповнити допоміжними елементами, які дозволяють користуватися басейном у більш комфортних умовах.

Обладнання для басейну: що необхідно мати для його обслуговування

Для того, щоб забезпечити основні функції гідротехнічної системи, застосовують базовий комплект обладнання. Він підходить як для каркасних басейнів, так і стаціонарних конструкцій. До нього входять зазвичай:

  • система фільтрації;
  • підігрів води;
  • циркуляція;
  • блоки для керування всіма системами.

Крім цього варто подбати про злив води. Для цього трубопроводи з'єднують із різним зливним обладнанням.

Ще один важливий фактор – дезінфекція. Найпоширенішим способом є хлорування. У басейні встановлюються спеціальні дозатори, що подають хлор за потреби. Також для очищення води застосовують іонізатори з іонами міді та срібла.

Сучасні методи дезінфекції пропонують ще озонатори та ультрафіолетові установки. З їх допомогою вода позбавляється одноклітинних, вірусів і водоростей.

Це основний список обладнання для басейнів. Крім вищезгаданого, за потреби можна встановити будь-які інші додаткові елементи.

Читай больше интересных советов на главной странице btblady.com
5.0 из 5 // 5 обладнання, басейн
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.