9 кроків до збереження когнітивних функцій у літньому віці

9 кроків до збереження когнітивних функцій у літньому віці
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Існують дієві та ефективні способи, які покращують пам’ять та когнітивні функції для людей літнього віку.

Мозок кожної людини змінюється з віком. Через це у літніх людей можуть виникати деякі розлади на кшталт забудькуватості, проблем з мисленням, складністю підбору потрібного слова у розмові тощо. Засмучуватись не варто, адже існують способи, які покращують пам’ять та когнітивні функції.

Контролюйте рівень холестерину, а також артеріальний тиск

Високий рівень холестерину та артеріального тиску негативно позначаються на здоров’ї кожної людини, підвищуючи ризик серцевих захворювань та інсульту. Ці проблеми зазвичай призводять до деменції та серйозної втрати пам’яті. Саме тому важливо дотримуватись правильного харчування, а також контролювати артеріальний тиск, щоб зберегти здоров’я серцево-судинної системи. Додатковою підтримкою можуть стати вітаміни для зниження холестерину.

правильне харчування

Відмовтесь від шкідливих звичок

Ризик розвитку деменції підвищує регулярне паління, так і надмірне вживання алкоголю. Річ у тім, що нікотин, який міститься в тютюновому димі, обмежує кровопостачання мозку, що впливає на концентрацію та пам’ять.

Також паління може стати причиною розвитку різних нейродегенеративних захворювань. Своєю чергою алкоголь стає причиною пошкодження клітин мозку, що призводить до погіршення пам’яті.

Не забувайте про регулярні заняття спортом

Регулярна фізична активність дозволяє підтримувати приплив крові до мозку, а також знижує ризик високого артеріального тиску. Згідно з одним із наукових досліджень, активний спосіб життя у людей похилого віку дозволяє на 30% зменшити ризик виникнення деменції. Вибір активності та безпосередньо самої інтенсивності тренувань залежить насамперед від індивідуальних потреб кожної людини.

Дотримуйтесь здорового харчування

У будь-якому віці важливо отримувати з продуктів харчування якомога більше поживних речовин. Для підтримки здоров’я мозку потрібні вітаміни В-комплексу, вітамін Е, а також жирні кислоти Омега-3. Основний акцент варто робити на вживанні зелених листових овочів, ягід, фруктів та морепродуктів.

Варта уваги й середземноморська дієта, основу якої складають овочі, здорові жири (наприклад, оливкова олія), морепродукти. Краще обмежити вживання червоного м’яса, маргарину, тістечок та солодощів. Слід відмовитись від фастфуду та смаженої їжі.

Стимулюйте свій мозок

Для повноцінного функціонування мозку за будь-яких умов варто постійно стимулювати розумову активність. Для цього краще опановувати якісь нові навички. Наприклад, вивчати нові мови, відкривати для себе знання з різних галузей, практикувати сучасні технології тощо. Така стимуляція мозку зменшує або відтерміновує когнітивні зміни, пов’язані зі старінням.

Вживайте спеціальні харчові добавки

Для підтримки організму дуже важливо отримувати додаткові поживні речовини. Спеціальні комплекси покращують когнітивні функції. Наприклад, комплекс для підтримки мозку від Natures Plus допомагає протистояти старінню мозку. У нього потужний склад, до якого входять нейропротекторні антиоксиданти. Вони необхідні для збереження когнітивних функцій людини.

харчові добавки

Обов'язково приділяйте увагу спілкуванню

Для здоров’я мозку дуже важливі соціальні відносини з оточуючими. У Японії у 2021 році було проведене дослідження, згідно з яким люди похилого віку з високою соціальною залученістю мали менший ризик розвитку деменції. Саме тому варто якомога більше спілкуватись з оточуючими, відвідувати різноманітні заходи тощо.

Сексуальна активність має значення

Сексуальна близькість має позитивний вплив на здоров’я в цілому. У 2017 році було проведене дослідження, яке довело взаємозв’язок щотижневої сексуальної активності та покращення когнітивних функцій у людей віком 50-80 років. Річ у тім, що секс збільшує виділення хімічних речовин у мозку, покращуючи пам’ять та концентрацію.

Проводьте вільний час із користю

у літньому віці

Читання книжок та розв’язування кросвордів — набагато корисніше дозвілля, аніж перегляд новин. Такі корисні звички дозволяють тренувати пам’ять та покращувати когнітивні звички. Існує безліч різних сучасних комп’ютеризованих когнітивних ігор, які розроблені спеціально для тренування пам’яті, уваги, швидкості реакцій.

Читай больше интересных советов на главной странице btblady.com
5.0 из 5 // 4 літні люди, Natures Plus, вітаміни, вітаміни для зниження холестерину, мозок
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.