Експертиза проектно кошторисної документації: все що потрібно знати | |
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Проектно-кошторисна документація (ПКД) — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта.
Проектно кошторисна документація (ПКД) є основним документом у галузі будівництва, що визначає вимоги до об'єкта. Кожен будівельний проект розпочинається з етапу проектування, складання та аналізу витрат. Важливим етапом перед стартом будівельних робіт є експертиза проектно-кошторисної документації. В ній визначаються попередні витрати на будівництво. Фахівці компанії "УК Експертиза" вирішили відповісти на часті запитання щодо проведення експертизи проектної документації. Предмет закупівлі ПКДПроектно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Поняття проектної документації визначене у Державних будівельних нормах України А.2.2-3-2014 "Склад та зміст проектної документації". Ці норми встановлюють комплексні вимоги щодо структури та змісту експертизи проектної документації на будівництво,, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення будівель, споруд різного призначення, комплексів та їх окремих складових, а також інженерно-транспортної інфраструктури. Проте, ДБН А.2.2-3-2014 не встановлює конкретних вимог для:
Такі вимоги встановлюються окремими будівельними нормами та нормативними документами з урахуванням положень ДБН А.2.2-3-2014. Експертний звіт проектної документації включає затверджені текстові та графічні матеріали, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, а також кошториси об'єктів будівництва.
Закон № 922 визначає обов'язки з розроблення проектно кошторисної документації для об'єктів будівництва і науково-проектної документації для реставрації пам'яток архітектури та містобудування. Також до послуг входять поточний ремонт та поточний ремонт з розробленням проектної документації. Отже, вид робіт, для якого розробляється проектна документація, залежить від конкретного завдання. У закупівельному словнику найчастіше використовується код 71000000-8 "Архітектурні, будівельні, інженерні та інспекційні послуги", зокрема ДК 021:2015: 71320000-7 — Послуги з інженерного проектування, для опису закупівлі проектної документації. Завдання щодо розробки проектно-кошторисної документаціїЗамовником проектно кошторисної документації (ПКД) може бути фізична або юридична особа, яка має власність на земельну ділянку для будівництва або право виконувати будівельні роботи на об'єкті будівництва, що перебуває в її власності або користуванні. Перед тим як оголошувати про закупівлю проектно кошторисної документації, замовник має переконатися в наявності власницьких прав на земельну ділянку або об'єкт будівництва. Це є ключовим етапом для визначення вимог до ПКД, оскільки саме земельна ділянка або об'єкт будівництва формують технічне завдання для закупівлі. Замовник визначає завдання для проектування, яке включає в себе обґрунтовані вимоги до планування, архітектурних рішень, інженерних та технологічних рішень об'єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації будівництва. Це завдання формується з урахуванням технічних умов, місцевих містобудівних умов та обмежень. Під час створення завдання для проектування замовник може встановлювати вимоги стосовно обґрунтування використання імпортних матеріалів, виробів, конструкцій та обладнання, порівнюючи їх технічні характеристики та ціни з аналогічними вітчизняними продуктами. При складанні завдання на проектування замовник користується додатком Б до Державних будівельних норм (ДБН) А.2.2-3-2014, де міститься список інформації, яку потрібно надати замовнику для встановлення основних вимог до розробки проектно кошторисної документації (ПКД).
Проектна документація на будівництво повинна відповідати положенням законодавства, вимогам містобудівної документації, будівельних норм, стандартів та правил. Перед розробкою проектно-кошторисної документації можуть бути проведені передпроектні роботи. Ці роботи виконуються до початку процесу проектування з метою визначення принципових обсягово-просторових та містобудівних рішень:
Звісно, проектно-кошторисна документація може бути різною і залежить від конкретного об'єкту та завдань проекту. Однак, незалежно від складності проекту, важливо мати можливість провести комплексну експертизу цих документів. Команда експертів Ук Експертиза готова допомогти вам у цьому питанні, надаючи професійну експертизу проектно-кошторисної документації будь-якого рівня складності. Наша експертиза допоможе вам забезпечити якість та відповідність всіх необхідних нормативам і стандартам, забезпечуючи успішне втілення вашого проекту. Читай больше интересных советов на главной странице btblady.com
| |
Комментариев: 0 | |